Alternate Text
 
BAĞLANTILAR 
 
 
 

 Neredeyim :

Kullanıcı Hizmetleri Birimi

Kullanıcı Hizmetleri Birimi

Bilgi kaynaklarından ve kütüphane hizmetlerinden kullanıcıların en etkili şekilde yararlanmalarını sağlayan hizmetlerdir. Okuyucu Hizmetleri Birimi'ni oluşturan servisler ve görevleri şunlardır:

  • Danışma Servisi:Kütüphane koleksiyonunu ve kullanımını Üniversite içinde ve dışında tanıtan servistir. Bu servis kütüphane materyallerinin kullanımına yardımcı olmak amacıyla öğrencilere ve araştırmacılara eğitim programları düzenler, bibliyografya taramaları yapar, kütüphaneye yeni gelen yayınları duyurur ve enformasyon hizmetlerini yürütür. Bu hizmetler bir uzman kütüphaneci tarafından yürütülür.
  • Ödünç Verme Servisi:Kütüphane koleksiyonunun kütüphane içi ve dışı dolaşımını sağlamak, denetlemek ve kütüphane materyali ile ilgili fotokopi işlerini yapmakla görevli servistir.
  • Kütüphaneler Arası İşbirliği Servisi:Kütüphaneler arası işbirliği çerçevesinde gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı kütüphanelerle işbirliğinde bulunur.
  • Engelli Kullanıcı Hizmetleri Servisi:Kütüphane bünyesindeki engelli kullanıcıların kütüphane hizmetlerinden en verimli şekilde yararlanmalarını sağlamak.


   


 
 
     
                    SOSYAL MEDYA

Facebook
Twitter
Mesai Gün ve Saatleri
 
 
Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi : 08.00 - 17.00
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 279 kez gösterilmiştir.